Termoizolacje budynków oraz elewacje

Ocieplanie budynków wełną bądź styropianem są jednymi z najbardziej popularnych w naszym kraju.
Tego typu termiczna izolacja wytrzymuje ok. 25 lat. Walorem ocieplania wełną i styropianem jest niska cena materiałów oraz dobre parametry izolacyjne.
Wykonujemy ocieplanie elewacji styropianem oraz poddaszy wełną mineralną. Dobrze ocieplony budynek, to niezwykle istotny element ogrzewania – ogrzewania pasywnego.
Budynek, który nie posiada izolacji termicznej, nie jest komfortowy w codziennym użytkowaniu.
Nie chodzi tu jedynie o osiągnięcie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, ale również o koszta, jakie pochłania ogrzewanie w budynku bez izolacji termicznej.
Ocieplanie budynku to spory jednorazowy wydatek, natomiast podnosi komfort jego użytkowania, a koszty zwracają się w postaci mniejszych nakładów finansowych na ogrzewanie budynku.

Styropian

To najczęściej spotykany na polskich budowach materiał izolacyjny. Jest uniwersalny – można nim ocieplić wszystkie elementy domu, od fundamentów, poprzez ściany zewnętrzne, po poddasze i dach. Ocieplanie domu styropianem nie jest technicznie trudne, jednak wymaga wiedzy, pewnego doświadczenia i dokładności.

Styropian Szary

Najpopularniejszy jest styropian biały, choć coraz większą popularność zdobywa też styropian szary (styropian grafitowy). Ma to swoje uzasadnienie, bowiem kolor styropianu ma też związek z jego najważniejszym parametrem, a mianowicie λ, czyli współczynnikiem przewodzenia ciepła.
Trzeba też dodać, że szary styropian sprawdza się wszędzie tam, gdzie zależy nam na najlepszych parametrach termoizolacyjnych przegrody przy możliwie najmniejszej jej grubości. Szary styropian – w porównaniu do białych pozwala zredukować grubość warstwy termoizolacyjnej nawet o 30%. Cieńszy styropian jest łatwiejszy w montażu, stolarka okienna może być osadzona płycej, a przez to wnętrza bardziej doświetlone

Doświadczenie

Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży ociepleniowej gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych usług. Posiadamy na swoim koncie szereg różnorodnych realizacji, zarówno dla klientów indywidualnych jak i instytucji państwowych na które składają się przede wszystkim termoizolacje oraz elewacje budynków.

Korzyści

Wielu naszych klientów potwierdziło ogromne korzyści płynące z zastosowania ocieplenia zewnętrznego budynku. Są to: znaczne obniżenie kosztów ogrzewania lokalu, a także ochrona ścian przed zawilgoceniem, przemarzaniem - likwidacja mostków termicznych.

Kompleksowe wykonanie termomodernizacji i elewacji budynków

Oferujemy kompleksowe wykonanie prac ociepleniowych oraz wykonanie elewacji wraz z zakupem i dostarczeniem towaru oraz rusztowania. Zapewniamy wysoki standard, materiały najlepszej jakości oraz terminowość i rzetelność. Dbamy o czystość i porządek na miejscu wykonywanych przez nas prac.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami już teraz